Bitcoin Madenciliği Nasıl Yapılır? Bilinmesi Gereken Her ...

Bitcoin Gold (BTG) nedir? Neden Vebitcoin’de Listelenir.

Bitcoin Gold Nedir

Bitcoin Gold, Jack Liao’nun fikriyle ortaya atılan bir Bitcoin çatalı. Bu koinin amacı ise, “Bitcoin’den daha iyi olmak.” Bu hedefi gerçekleştirmek adına, Bitcoin’den farklı olarak Bitcoin Gold, merkezi madenci sorununu, “Proof-of-Work,” yani bir nevi “yapılan madenciliğin ispatı” üzerinde değişim yaparak giderecek.
Proof-of-Work yöntemlerini değiştirmek genelde bir hardfork gerektiriyor, ve Bitcoin Gold, bu değişimi yapmayı tercih etmiş. Seçtikleri proof-of-work protokolü ise, aynı zamanda ZCash tarafından kullanılan “Equihash.” Bu madencilik protokolünün asıl amacı, Antminer gibi ASIC(Uygulamaya Özel Tümleşik Devre) cihazlarının kullanımına engel olmak. Böylece kullanıcılar, CPU ve GPU’larını kullanarak tekrardan madencilik yapma imkanına sahip olacak.
Bitcoin Gold geliştiricileri, koin çıkmadan önce, %1 maden seviyesine erişmeyi planlıyor. Bunu nasıl yapacakları ise merak konusu. Ancak 21 milyon koin limiti olduğunu göz önünde bulundurursak, madencilik sırasında verilen ödüllerden faydalanabilirler gibi görünüyor.

ASIC engelinin önemi

Üstte de açıkladığımız gibi ASIC cihazları basitçe, tek bir uygulamaya özel tasarlanmış işlemciler. CPU’lardan farkı ise, yüzlerce farklı işlem yerine, tek bir işlemi çok yüksek bir verimlilik seviyesinde yapabilmeleri.
Bitcoin’in madencilik piyasası, şu anda ASIC’ler tarafından süpürülmüş durumda. Bu cihazları geliştiren firmaların başında Bitmain, Bitfury ve Canaan geliyor. ASIC’lerin kullanılmasının mümkün olması, Bitcoin madenciliğinde kullanılan SHA256 adlı Proof-of-Work protokolü. Bu fonksiyon, günümüz teknolojisine göre oldukça basit kalıyor, ve çok fazla RAM ihtiyacı yok. Aslında bu fonksiyon o kadar basit ki, sadece kağıt, kalem, ve aklınızı kullanarak düşük bir hızda da olsa Bitcoin madenciliği yapabilirsiniz.
Ancak Bitcoin Gold ile gelen Equihash, oldukça kompleks bir hashing algoritması, ve fazla miktarda RAM gerektiriyor. Bu da Equihash için yapılabilecek ASIC’lerin oldukça pahalıya mal olacağı anlamına geliyor. Aynı zamanda, eğer Equihash için bir ASIC yapılırsa, madencilik hızı normal bir kullanıcının bilgisayarından çok da hızlı olmayacaktır.
SHA256 protokolünü kullanarak, ortalama bir CPU saniyede 510 megahash hıza ulaşabilir. ASIC’ler ise aynı işlemi saniyede 510 terahash hızında yapabiliyor. Bu da normal bilgisayarlardan 1 milyon kat daha fazla madencilik işlemi anlamına geliyor. Ancak Equihash, CPU’larda saniyede 1030 hash, buna özel tasarlanmış bir devrede ise saniyede 10003000hash hızında işlem yapabiliyor. Bu da sadece 100 kat daha fazla işleme eşit.
Başka bir deyişle, madencilik işlemleri bilgisayarlar ve ASIC’ler arasında SHA256’ya göre çok daha eşit olacak. Equihash, SHA256 kadar kazanç elde ettiren bir protokol olsaydı bu belki değişebilir, ancak böyle birşey mümkün görünmüyor.
Geliştiriciler aynı zamanda ataklar için oldukça güçlü bir koruma planlamış, yani Bitcoin Gold’un gönderimi sırasında herhangi bir saldırıdan korkmanıza gerek yok. Ancak, Bitcoin Gold’u transfer etmek için bir cüzdan indirmeniz ya da bu transferleri manuel bir şekilde yapmanız gerekebilir.
Bitcoin Gold’un fiyatı yüksek olmazsa(örneğin 10000 Satoshi, ya da $0.48) geliştiriciler üzerinde çalışmayacaktır. Ancak iyi bir fiyata(0.01BTC ya da $48gibi) sahip olursa, o zaman piyasaya sürülen dijital cüzdanlar görmemiz mümkün olabilir, böylece Bitcoin Gold’unuza erişebilirsiniz.
Vebitcoin.com sitesinden almak için lütfen inceleyiniz
submitted by Vebitcoin to u/Vebitcoin [link] [comments]

Bitcoin Madenciliği Teçhizatı (Miner) Türkiye'de Üretilebilir mi? Whatsminer M20S 68 Th/s Bitcoin Mining / Bitcoin Madenciliği Bitcoin Madenci Cihazı Üreten Fabrikalar Neden Kendileri Çıkarmıyor? ✔ ASIC Cihazlarla Mining - Baikal Gaint X 10 Cihazı Nasıldır? Bitcoin madenciliği ve Antminer S9 tanıtımı

Bitcoin işi ile uğraşıpta bu piyasada ASIC cihazlar ın adını duymayan kalmamıştır sanırım? Eğer bu cihazların adını ilk defa duyuyorsanız Madencilik işinde ya yenisiniz ya da yeniliği takip etmiyorsunuz. Sizler için bu içeriğimizde Bitcoin madenciliği için kullanabileceğiniz piyasanın en baba bitcoin kasan ASIC cihazları listeledik. ASIC madenciliği. Bitcoin madenciliği için üçüncü büyük yenilik, büyük olasılıkla ulaşmak için en büyük miktarda özel kaynak, zaman ve gelişme gerektiriyordu. Mevcut makinelerin yazılım ve donanım parametrelerini yeniden kullanmak yerine, sadece bitcoin’i sonunda ödeyecek tamamen yeni bir makine yaratma çabaları. 2013 yılında, Canaan Creative adlı Çin merkezli ... Bitcoin madenciliği için Bitcoin’deki güçlü karmaşıklığı göz önünde bulundurarak doğru donanım türüne yatırım çok önemlidir. Size en uygun ekipmanı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey vardır ve bunlardan ilki hash oranı/değeridir. Buna karma hızı da denilebilir. Karma hızı, donanımınızın her saniye gerçekleştirebileceği ... Bitcoin denilince ASIC cihazları akla gelir.Bu işle uğraşıpta bilmeyen yoktur.Günümüzün popüler parası Bitcoin hayatımıza girdi gireli bu yeni para birimine merakımız oldukça arttı sanırım.Bitcoin’in olmassa olmazını sizler için bu içeriğimizde Bitcoin madenciliği için kullanabileceğiniz piyasanın en baba bitcoin kasan ASIC cihazları listeledik.Öncelikle Bitcoin ... Think of a Bitcoin ASIC as specialized Bitcoin mining computers, Bitcoin mining machines, or “bitcoin generators”. Nowadays all serious Bitcoin mining is performed on dedicated Bitcoin mining hardware ASICs, usually in thermally-regulated data-centers with low-cost electricity. Don’t Get Confused . There is Bitcoin mining hardware, which mines bitcoins. There are also Bitcoin hardware ...

[index] [16007] [5159] [14206] [2133] [3069] [26900] [996] [12068] [26166] [9778]

Bitcoin Madenciliği Teçhizatı (Miner) Türkiye'de Üretilebilir mi?

ASIC Cihazlarla Mining - Baikal Gaint X 10 Cihazı Nasıldır? - Duration: 5:05. UFUK ÖZDEN 1,871 views. 5:05. Ödeme Kanıtı Android Telefon Madenciliği Yatırımlı Yatırımsız. - Duration ... Bitcoin mining e devam ediyoruz. Bu video'da sizlere ASIC cihazlarla mining nasıl yapılıyor ve kazançları neler oluyor bu konularda bilgiler vereceğim. Video... Whatsminer M20S 68 Th/s Bitcoin Madenciliği / Bitcoin Mining. Asic Mining / FPGA Mining / GPU Mining - Asic Madenciliği / FPGA Madenciliği / GPU Madenciliği. Bitcoin Mining - Altcoin Mining ... Kripto Para Madenciliği / En Karlı Asic Cihazlar !!! - Duration: 10:43. Xmaxpro - Kriptocu 6,269 views. 10:43. But how does bitcoin actually work? - Duration: 26:21. 3Blue1Brown Recommended for ... Bitcoin Madenciliği ve Teçhizatı - Video 3 - Paranette TV Bölüm 19 ... Bitmain AntMiner S9 13Th/s 13000Gh/s Asic Miner Bitcoin Miner - Duration: 2:56. Bitcoin AntMiner Recommended for ...

http://gpu-mining-bitcoin.chiaplotbuy.uno